Domácí výhru si ve třetí berlínské ePrix vychutnal Günther, da Costa čtvrtý

Kvalifikace: Vergne na pole position, obě mahindry v super pole

Do druhého double headeru na Tempelhofu ve skvělé formě nastoupila stáj Mahindra, jejíž vozy se probojovali do boje o pole position. Naopak lídr šampionátu a vítěz první části šestizávodového maratonu António Félix se musel ve své kvalifikační skupině spokojit “pouze” s druhým místem a do super pole se překvapivě ani nedostal.

Chuť si zpravil po nepovedené čtvrteční eprix Nyck de Vries a Maximilian Günther. Oba se dostali mezi nejlepší šestici, a Nizozemec přes drobný kontakt s bariérou zajel třetí nejrychlejší čas.

Solidní výkon podal nováček Sergio Sétte Camara, jenž odstartuje jako 12. Zklamání ovšem vládne u Reného Rasta, jemuž patří předposlední řada.

Starý známý Jean-Éric Vergne je zpět. V konečném rozstřelu deklasoval svým fantastickým kolem své konkurenty deklasoval, když druhého Günthera porazil o téměř půl vteřiny. Do druhé řady se postaví D’Ambrosio s Vandoornem. Slušnou formu mahindry pak podtrhl pátý Lynn.

Bild

Závod: Domácí vítězství pro Günthera, da Costa čtvrtý

Start se Vergnemu povedl a vedení si udržel, ovšem druhý Günther se propadl až za Lynna na pátou pozici. Ani piloti Mercedesu se od svých startovních slotů neodlepili podle plánu a de Vries se propadl na 15 pozici. Mezi tím se Günther vrátil na druhé místo a zaznamenal nejrychlejší kolo.

Po čtyřech minutách ředitelství závodu otevřelo aktivační zónu. Jako první aktivoval útočný mód Müller následovaný Rastem a di Grassim.

Dnes byl na trať povolán safety car po řetězové nehodě hned čtyř jezdců. Sergio Sétte Camara kolidoval s Caladem, přičemž si zlomil zavěšení levého předního kola. Do jeho rozbitého vozu pak vrazil Evans. V čas nedokázal zareagovat ani Neel Jani, který se roztočil.

Ke kontaktu došlo také mezi Di Grassim a Massou, který nekontrolovaně vjel do zatáčky a vzal s sebou i Brazilcovo audi.

Po restartu závodu se snažil Günther překonat Vergneho,ale úřadující šampion si prozatím vedení udržel. Hořkou pilulku musel spolknout Vandoorne, který musel odstoupit kvůli defektu.

Mezi tím se dostal Rowland dostal na páté místo. V čele do sebe mírně narazili Günther s Vergnem, naštěstí však bez poškození. Po druhé aktivaci útočného módu se propadl na páté místo, ale obratem se probojoval zpět za Vergneho. Avšak necelé čtyři minuty před vypršením limitu přebral po úspěšném manévru vedení německý závodník a Vergne se propadl až na třetí místo za Frijnse. Ačkoliv v posledních metrech měl Portugalec plné ruce se svým týmovým kolegou Da Costou, tak třetí pozici si nakonec ohlídal až do cíle.

Do druhého double headeru, tentokrát na tradiční verzi okruhu, vstoupil nejlépe domácím vítězstvím Günther v BMW, kterého na pódiu doplnil Frijns a Vergne. Druhý techeetach pilotovaný da Costou obsadil čtvrtou pozici, za ním skončil Lotterer, Rowland, d’Ambrosio, di Grassi, Evans a nejlepší desítku uzavřelo druhé BMW Alexe Simse.