Dramatickou ePrix ve Valencii vyhrál De Vries

Naprosto neočekávané výsledky přinesl dnešní první závod formule E ve španělské Valencii. Jezdce zaskočil déšť i nadměrné množství vyjetí Safety Caru.

Pole position měl mít původně Stoffel Vandoorne, ale byl vyloučený, proto se radoval z prvního místa Antonio Felix da Costa. Portugalec od startu závodu vedl, ale první Safety Car musel na trať hned po druhém kole poté, co André Lotterer sestřelil Sébastiena Buemi. Druhý jmenovaný musel odstoupit.

Kolizí bylo ještě několik, což donutilo odstoupit i Guenthera, Setteho Camaru, Evanse a Lotterera. Kvůli těmto nehodám musel opakovaně na trať zaváděcí vůz, přičemž se regulovalo i množství použitelné energie, což rozhodlo o výsledcích.

Da Costa začal ztrácet a propadl se hluboko do pole. První pozici převzal De Vries, který už se předjet nenechal, protože nebylo kým. Kromě Muellera a Vandoorna totiž všem nestačilo množství energie. Proto je v celku jasné, že na stupních vítězů doplnili první Mercedes právě tito dva.

Rowland a Sims sice původně skončili na druhé a třetí pozici, ale pro nadměrné využití energie přišlo vyloučení. Po dalších penalizacích tak formule E klasifikovala pouhou desítku pilotů.