DS E-Tense Concept je laboratoří pro budoucí “super elektromobily”

DS Automobiles uvede na trh pouze plně elektrické modely od roku 2024 a stane se první značkou Stellantis, která bude od roku 2025 prodávat pouze plug-in hybridní a čistě elektrické modely.

Aby se připravily na elektrifikovanou budoucnost, vyvinuly DS Automobiles a DS Performance, její sportovní divize, prototyp zaměřený na testování různých inovací, které budou zabudovány do dalších návrhů značky.

E-Tense Performance je vysoce výkonná laboratoř, která v těle upraveného konceptu DS E-Tense obsahuje technologii pocházející z formule E. Podvozek, pohonná jednotka a baterie představují inovativní řešení, která společnost DS testuje, aby „podpořila vývoj budoucích generací 100% elektrických produkčních modelů E-Tense“.

Koncept DS E-Tense Performance, založený na karbonovém monokoku, obsahuje dvoumotorovou pohonnou jednotku AWD s celkovým výkonem 600 kW (250 kW vpředu a 350 kW vzadu). Motory jsou převzaty přímo z vývoje DS Performance z formule E a nabízejí točivý moment až 8 000 Nm na kola.

Hnací ústrojí má regenerační kapacitu 600 kW, která umožňuje DS E-Tense Performance brzdit pouze pomocí rekuperace. Vozidlo je však vybaveno brzdovým systémem s kotouči a destičkami pro bezpečnost.

Kompaktní baterie je umístěna v karbon-hliníkovém kompozitním obalu navrženém společností DS Performance v centrální zadní poloze pro optimální rozložení hmotnosti.

DS říká, že baterie byla inspirována závody elektromobilů a vyvinuta společně s TotalEnergies a její dceřinou společností Saft. Výsledkem výzkumu je balení, které skrývá inovativní chemii a pohlcující chladicí systém pro články, a to díky zakázkové konstrukci řešení Quartz EV Fluid.

Baterie umožňuje fáze zrychlení a regenerace až do 600 kW a „objevování nových cest pro budoucí generace sériových vozidel“.

DS E-Tense Performance má také geometrii odpružení, která údajně zaručuje nejlepší možnou přilnavost na silnicích, jako na často hrbolatých městských závodních tratích a za jakýchkoli povětrnostních podmínek.