Dvojče Citroënu Ami se představuje: Opel Rocks-e

Jsou to téměř dva roky, co Citroën představil své elektrické mikroauto Ami s dveřmi, které se otevírají v opačných směrech. Ami, určený jako malý městský runabout s 5,5 kWh baterií a dojezdem 77 kilometrů, je snahou přinést elektrickou mobilitu masám, včetně těch, kteří jsou příliš mladí na řidičský průkaz.

Určitě jsme očekávali, že Ami zaujme společnosti sdílené automobily v Evropě, ale ve skutečnosti jsme nečekali, že jiná značka PSA nabídne vlastní verzi malého auta.

Existují malá auta, městská auta a malá městská auta. Pak je tu Opel Rocks-e, který je 1,39 metru široký a 2,41 metru dlouhý, toto malé auto je o 0,285 metru kratší než Smart EQ fortwo a o metr kratší než „běžné“ městské auto jako Kia Picanto.

Opel Rocks-e sdílí své mechanické a elektrické bity s Citroenem Ami. To znamená elektromotor o výkonu 8 koní spojený s 5,5 kWh akumulátorem, který poskytuje dojezd až 77 kilometrů.

Maximální rychlost 45 kilometrů za hodinu by měla být dost na to, abyste se dostali do přeplněných městských ulic, nebo se zastavili v obchodech. Výhodou takového malého akumulátoru je, že jej lze plně nabít ze standardní domácí zásuvky přibližně za 3,5 hodiny.