EdisonFuture EF1-T je solárně nabíjeným elektromobilem, podobným Cybertrucku

SPI Energy je čínská společnost založená v roce 2016, jejíž hlavní oblastí činnosti je obnovitelná energie a dříve v roce 2021 společnost oznámila svůj záměr uvést na trh také plně elektrický pickup. Společnost oznámila, že začne přijímat rezervace od listopadu.

EF1-T je verze pickupu jejich nového vozidla, zatímco EF1-V je užitková dodávka. Pickup má konfiguraci s kabinou pro posádku se čtyřmi dveřmi a otevřeným lůžkem vzadu, dodávka využívá zadní dveře jako přístup do nákladového prostoru a je plně zakrytá až na konec vozu.

„Standardní“ jednomotorová verze EF1-T má 470 koňských sil, „Premium“ má dva motory a „Super“ třímotorový model nabízí 816 koní. Pro elektrickou dodávku EF1V má společnost v úmyslu prodávat jednomotorové a dvoumotorové konfigurace s výkonem 400 koní a 690 koní.

Jak pickup, tak dodávka budou využívat solární nabíjení. Jedinečně navržená technologie solární mozaiky, která poskytuje ohromující vizuální podpis a zároveň využívá energii slunce k dobíjení baterií, což umožňuje pracovním vozidlům nepřetržité nabíjení v terénu.