Einride Trailer bude kompatibilní i s konvenčními elektrickými návěsy

Elektrický návěs bude kompatibilní jak s elektrickými autonomními nákladními vozy Einride, tak s konvenčními elektrickými návěsy.

Švédská společnost zabývající se nákladní dopravou Einride odhalila zcela nový designový koncept Einride Trailer, elektrický silniční návěs poháněný firemním operačním systémem Saga.

Nový produkt představený na první uživatelské konferenci nazvané Einride Mesh je popsán jako první elektrický návěs svého druhu a řešení pro optimalizaci využití vozového parku a celkových nákladů na provoz. Einride říká, že přívěs je navržen pro bezproblémovou integraci s jeho elektrickými a autonomními vozidly, jmenovitě Pod a nákladním automobilem BYD.

Velkou novinkou je, že Einride Trailer bude kompatibilní i s konvenčními elektrickými návěsy, což by mělo otevřít daleko větší trh pro tento produkt. Einride Trailer prý prodlouží dojezd výše zmíněných tahačů až o 650 kilometrů na jedno nabití díky integrovaným 320 kWh bateriím.

Einride Trailer, který umožňuje digitální platforma Einride Saga, bude poskytovat pohledy na převážený náklad založený na umělé inteligenci. Konkrétně nabídne data v reálném čase napříč klíčovými body, včetně plánování trasy nakládky, míry plnění, monitorování nákladu a preventivní údržby.

Einride Trailer není dokončen, další designové iterace se očekávají později. Společnost však plánuje mít výrobu pro počáteční pilotní provoz připravenou v roce 2023.