Elektrická SUV od Volkswagenu budou hodně výkonná

V květnu tohoto roku oznámil Volkswagen Group svůj záměr oživit ikonický Scout uvedením plně elektrického pickupu a odolného SUV v USA.

Bylo to oznámení, které mnohé překvapilo, včetně amerických prodejců Volkswagenu, kteří požádali automobilku, aby potvrdila, zda se chystá přijmout model přímého prodeje pro novou samostatnou nezávislou společnost Scout Motors.

Německá automobilka to stále nedala najevo, ale její záměry s novou značkou jsou tak vážné, jak jen mohou být; koneckonců jmenování jejího bývalého šéfa pro Severní Ameriku Scotta Keogha prezidentem a generálním ředitelem nové jednotky je silným indikátorem toho, že VW to se značkou Scout myslí vážně.

Co se týče vozů Scout, Volkswagen byl doposud velmi tajnůstkářský. Kromě zveřejnění dvou designových náčrtů automobilka pouze uvedla, že plně elektrický pickup a SUV budou robustní vozidla speciálně navržená, zkonstruovaná a vyrobená pro USA.

V původním oznámení Volkswagen také uvedl, že elektrifikovaná značka Scout bude postavena na novém konceptu technické platformy, který přináší nový pickup a důvěryhodnost R-SUV (odolné SUV) nad rámec stávajícího portfolia koncernu Volkswagen.

Nyní se zdá, že neověřená zpráva potvrzuje to, co navrhla automobilka, totiž že pickup a SUV Scout budou skutečnými off-roady vyvinutými jako samostatné modely a ne jako ty s odznakem.

Jeff Bade, prominentní člen staré komunity International Harvester Scout, napsal na Facebooku, že byl pozván na akci, kde mohl strávit čas rozhovory s inženýry a designéry zapojenými do projektu a také si prohlédnout rané prototypy.

Zjevně mu nebylo dovoleno sdílet fotografie zmíněných prototypů, ale řekl, že lidé zodpovědní za vzkříšení Skauta jsou odhodláni zůstat co nejvěrnější originálu, protože skautská komunita a historie jsou pro ně velmi důležité.

Jeff Bade také řekl, že elektrické off-roady Scout nebudou založeny na modulární platformě MEB koncernu Volkswagen pro elektrická vozidla, jako je tomu u ID.4 nebo ID. Například Buzz. Jeho příspěvek naznačuje, že nové Scout EV by mohly být postaveny na nové platformě vyvinuté speciálně pro ně.

„Fámy o tom, že je to založeno na skateboardové platformě VW, nejsou pravdivé. Půjde o velmi schopné terénní vozidlo se správným množstvím starých a nových (…) Toto jsou AMERICKÁ nákladní auta, a zatímco mohou a budou sdílet technologii, znalosti a dodavatelé s jejich bratry a sestrami VAG, nejedná se o přeznačení nebo variaci čehokoli z řady VAG.”

Bade také řekl, že učinit Scout schopným a cenově dostupným je pro tým dalším důležitým cílem. Nebyl však schopen sdělit žádné odhady cen a poznamenal, že projekt je stále v raných dnech, takže se věci zjevně změní a některé detaily nebyly známy a reálně nebyly rozhodnuty.