Elektrické Volvo VNR bude vozit pivo po New Yorku

Společnost Volvo Trucks North America dodala svému zákazníkovi z Manhattan Beer Distributors svůj první regionální nákladní vůz třídy 8 s bateriovým elektrickým tahačem na východním pobřeží. Pět kamionů Volvo VNR Electric s nulovými emisemi se připojuje k flotile distributorů piva a nápojů s více než 400 dodávkovými vozy se sídlem v New Yorku, kteří budou obsluhovat zákazníky po celém New Yorku, Long Islandu a okolních krajích.

Současný nízkoemisní vozový park Manhattan Beer Distributors zahrnuje více než 160 nákladních vozidel Volvo VNR a VNL CNG třídy 8, ke kterým se brzy připojí pět nových modelů Volvo VNR Electronics. Na podporu nabíjení své elektrické flotily baterií nainstalovali distributoři Manhattan Beer ve svém závodě v Bronxu tři rychlé nabíječky.

„Společnost Volvo Trucks chválí distributory piva Manhattan za pokračování dvou desetiletí vedoucího postavení při zavádění nejmodernějších a nejudržitelnějších komerčních nákladních vozidel do New Yorku,“ říká Peter Voorhoeve, prezident společnosti Volvo Trucks v Severní Americe.

„Díky spolupráci se zákazníky, jako jsou distributoři piva Manhattan, kteří se věnují snižování jejich dopadu na životní prostředí, dokázala společnost Volvo Trucks dosáhnout významného pokroku na cestě k širokému komerčnímu nasazení VNR Electronics od pobřeží k pobřeží.”