Elektrický crossover od Jeepu na prvních snímcích

Jeep ukáže svůj první bateriový elektrický vůz v prvním čtvrtletí roku 2023. Mateřská společnost Stellantis láká na nadcházející Jeep BEV během své nedávné prezentace, kde diskutovala o svých plánech stát se do roku 2038 zcela uhlíkově neutrální.

Ohledně nového Jeepu EV toho nebylo mnoho řečeno, kromě jeho designu a toho, kdy Stellantis očekává jeho debut. Při pohledu na jeho přední část si okamžitě všimneme rozdělených skupin světel, s denními světly nahoře a skutečnou částí světlometů pod. Mřížka chladiče si zachovává známý design Jeep se svislými lamelami, ale je zcela uzavřená a má velmi viditelné logo E, které ji označuje jako elektromobil.

Zadní část vozu vyzařuje sportovní atmosféru hatchbacku se širokými, vypouklými boky a malými zasazenými zadními světly. Nevíme však, jak se bude jmenovat, protože na zádi se žádné jméno neobjevuje – poklop má pouze stejné logo E jako umělá mřížka chladiče. Věříme také, že toto vozidlo bude také dodáváno s dvoumotorovým systémem pohonu všech kol, i když by to znamenalo, že platforma je upravena tak, aby mu vyhovovala, ale bylo by docela zvláštní, aby Jeep toto nabízel pouze s jedním předním motorem.

Model Jeepu bude sdílet své základy a pravděpodobně i motory a baterie s dalšími elektrickými crossovery skupiny Stellantis, jako je nadcházející Alfa Romeo Brennero a příští generace Peugeotu e-2008.

Platforma bude pravděpodobně to, co se nyní nazývá STLA Small, v podstatě aktualizovaná verze platformy Peugeot EMP1, která podporuje modely jako DS3 Crossback, Peugeot e-208 nebo Opel Corsa e.