Elektrický Mercedes EQS je “lepší než Tesla”

I přes pomalý nástup elektromobility byl německý výrobce automobilů Mercedes-Benz EQS označen německým časopisem Auto Motor und Sport jako „nejlepší elektrický automobil na světě“.

Velmi očekávaný Mercedes-Benz EQS byl světu konečně představen v polovině dubna, přičemž v srpnu bude zaslán zákazníkům v Evropě, a dokonce se očekává, že dorazí na australské pobřeží do konce roku, nebo začátkem roku 2022.

EQS je vlajkovou lodí elektrického modelu mateřské společnosti Mercedes-Benz Daimler, který sedí na vrcholu řady EQ.

Opravdu nejlepší elektromobil na světě! Inženýři dělali vše proto, aby byl co nejpohodlnější, nejhospodárnější, nejefektivnější a moderní. Znamená to, že je elektrický průkopník Tesla zničen?” Jednoduchá odpověď: ano. To je přesně směr, kterým se musí elektromobilita ubírat,” zní od AMuSu.

Elegantní EQS vypadá, jako by převzal některé ze svých designových návrhů a od Tesly Modelu S. Interiér EQS je radikálním odklonem od Mercedesu, který převzal „hyperobrazovku“ spolu s očekávaným luxusním interiérem.

Alexander Bloch z Auto Motor und Sport však nebyl jediným, kdo se nad EQS rozplýval. Analytici švýcarské banky UBS pod vedením Patricka Hummela zveřejnili poznámku přibližně ve stejné době, kdy společnost Auto Motor und Sport zveřejnila svoji recenzi, ve které dospěli k závěru, že EQS překonává Tesla Model S, pokud jde o rozsah a účinnost.

Podle UBS se EQS může pochlubit průměrnou spotřebou 15,8 kWh na 100 kilometrů při rychlostech kolem 130 km/h, což podle UBS zdůrazňuje „silnou aerodynamiku a účinnost hnacího ústrojí“. A zatímco EQS nedosahuje zrychlení a nejvyšší rychlosti Tesly, vysoký dojezd a celkový zážitek z luxusu činí z vozu velmi silného konkurenta modelu S.