Elektromobil Volkswagen ID.3 má být levnější, než klasické automobily

Německý výrobce Volkswagen představuje elektromobil, který by se měl stát jedničkou na trhu s elektromobily. Dodat se má najednou až 30 tisíc vozů.

Volkswagen má v plánu prezentovat nový elektromobil ID.3, který bude založený na platformě MEB. Vybírat se dá z kapacit baterie 45 kWh, 58 kWh nebo 77 kWh. Podle německé automobilky by mělo být dodáno najednou kolem 30 tisíc vozů. 

Na podzim loňského roku Volkswagen zahájil produkci vozů v Zwickau, kde se linka proměnila na čistě elektrickou produkci namísto klasické spalovací. Dodávání vozů by pak mělo začít kolem letošního léta.

Výrobce se pak chlubí především tím, že vůz bude levnější, než klasický automobil se spalovacím motorem. Samozřejmě všechno závisí na spotřebě, stylu jízdy a jiných věcech.

„Toto je naše první aktualizovatelné vozidlo Volkswagen, které je založené na platformě MEB. V průběhu produkce bude možné aktualizovat verzi softwaru.

Cena vlastnictví by podle našich průzkumů měla být výhodnější. ID.3 je levnější, ale samozřejmě záleží na srovnatelném modelu se spalovacím motorem. Základní verze bude mít dojezd 330 kilometrů a v Německu bude stát 23,430 eur.”