Elektromobily Mercedes-AMG by mohly mít autonomní režim pro drifty

Auta jako Ford Focus RS a Audi RS3 mají vyhrazené režimy driftu, které řidiči pomáhají jet bokem, ale co když by mohlo být ještě snazší proměnit váš vůz v dýmovnici? No, může se to stát, za předpokladu, že místo spalovacího motoru budou elektromotory. Protože zdánlivě EV nebyly dostatečně komplikované, Mercedes přemýšlí o nasazení autonomního driftového režimu v modelu AMG bez ICE.

K překvapení mnohých se to již skutečně podařilo. V únoru výzkumný ústav Toyota naprogramoval Supru tak, aby pálila gumu bez jakéhokoli lidského zásahu. Hlavním rozdílem je, že Mercedes aktivně přemýšlí o instalaci takové funkce do budoucího elektrického AMG. V rozhovoru pro australský magazín CarSales o neobvyklém triku hovořil šéf automobilky pro globální vývoj vozidel Joerg Bartels.

„Automatický drift mode? Jo jistě. Mohli bychom to udělat, protože vždy víme, v jaké situaci se auto nachází. Máme senzory na všechno, takže to víme.”

Když se Joerg Bartels zeptal na šance implementace autonomního driftového režimu v autě, důrazně navrhl, že je to možné.

Pokračoval tím, že funkce otáčení EQG (elektrická třída G) ukazuje výhody čtyřmotorového nastavení. Špičkový výzkumný a vývojový tým připustil, že to není zrovna užitečná funkce v reálném světě, ale přichází, aby umožnil majitelům chlubit se, co jejich EV dokážou:

„Toto je něco, co byste udělali a ukázali sousedovi, ale v drsných podmínkách nebo při dynamické jízdě to moc nepomáhá.”

BMW M není žádným neznámým v konstrukci elektromobilu, který se dokáže otočit na místě, když nedávno předvedlo upravené i4 Coupe se čtyřmi motory, které provádí stejný manévr, i když s velkou dávkou CGI.