Elon Musk má jasno: Ferrari nemůže vyrábět autonomní vozidla

Když hovoříme o technologii autonomních vozidel, nepřichází v úvahu supersporty, sportovní vozy nebo jakékoli značky automobilů, které jsou rychlé. Jejich hlavním prodejním bodem je pocit za volantem, takže nabídka technologie s vlastním pohonem je zjevně “no-go”. Není třeba říkat, že můžeme očekávat, že Ferrari nebude v budoucnu mezi značkami, které budou nabízet autonomní technologie.

Naštěstí předseda Stellantis John Elkann souhlasí. Je třeba poznamenat, že Elkann je také dočasným výkonným předsedou a generálním ředitelem společnosti Ferrari John Elkann.

Potvrzení přišlo od samotného Elkanna během rozhovoru s generálním ředitelem Tesly Elonem Muskem. Elkann se akce zúčastnil osobně, zatímco Musk se ke konferenci připojil prostřednictvím videopřenosu.

Jak uvádí Automotive News Europe, středem konverzace nebylo samotné autonomní řízení. Zatímco na toto téma, Elkann zmínil, že by bylo smutné mít autonomní auto Ferrari.

„Podstatou mít Ferrari je řídit ho,“ řekl Elkann.

Musk tento pojem podpořil poznámkou, že někteří lidé stále rádi řídí sami.

„Je to na logu,“ dodal Musk.

Je zcela zřejmé, že pro vysoce výkonné značky nebude autonomní řízení nikdy na stole a že i na opačných koncích spektra se dva generální ředitelé automobilů shodují, že ať už budoucnost přinese cokoli, vždy bude jezdit Ferrari samo za sebe.

Další myšlenky, o nichž diskutovali oba generální ředitelé, se týkají využívání jaderné energie, ale solární energie je dlouhodobým řešením. Musk poznamenal, že nedávný odklon od jaderné energie je překvapivý, a dokonce označil zdroj energie za „zcela bezpečný“.

„Jaderná energie je řešení, které existuje, je to řešení, které známe, je to bezpečné a takové, které bychom měli absolutně silně rozvíjet,“ řekl Elkann a podpořil Muskovu představu.