Eng doufá, že po úspěšném testu získá u BMW angažmá

U bavorské stáje se uvolnilo po odchodu Alexandera Simse jedno místo, na které je hned několik kandidátů. Jedním z nich je Philipp Eng, jehož vyhlídky vypadají po absolvovaných testech velmi dobře.

Švýcarský závodník, který aktuálně již třetí sezonu reprezentuje BMW v německém šampionátu cestovních vozů DTM, po odjetých testech v iFE.20 doufá, že si svým výkonem řekl o sedačku: “Stoprocentně. Je to skvělý šampionát se množstvím skvělých jezdců.

Samozřejmě, že jsem sledoval formuli E, protože je tam BMW silně zapojeno. A rovněž měli úspěšnou sezonu. Bylo by pro mě skvělé, kdybych zase řídil monoposty.

Nikdy jsem se netajil svými možnostmi ve formuli E – jsem velkým fanouškem. Mám rád závodění, technologii za tím a inženýrství mě opravdu oslovilo. Jako jezdec musíte být stále připraveni na cokoliv. Je to možnost na příští rok? Přeji si to. Ale zatím nic nebylo potvrzeno, takže nemohu říci ano nebo ne, neboť v zásadě nevím.”

BMW brousí do řad DTM: Týmovým kolegou Günthera by mohl být Wittmann, Auer nebo Eng

O pneumatiky se musíte starat jedinečným způsobem

Rodák ze Salzburgu naposledy závodil v monopostech před 10 lety ve formuli 2. Posléze přesedl do “cesťáků” a vozů GT. “Je to velmi odlišné,” porovnává 30 letý závodník DTM s formulí E, jehož slova cituje portál Motorsport.com. “Bylo divné znovu sedět uprostřed auta, protože jsem neřídil monopost od roku 2010. Také máte tyto pneumatiky (od Michelinu), které jsou do všech podmínek. Tyto pneumatiky jsou velmi speciální. Musíte se o ně starat jedinečným způsobem.

Je ohromující, kolik kapacity mozku potřebujete (jako jezdec), abyste zvládli všechny scénáře a nastavení. Dokáži si velmi dobře představit, že budu v budoucnosti závodit ve formuli E. Ale jak už jsem řekl, co se stane.”