ePrix Saúdské Arábie: De Vries slaví první triumf ve formuli E

Úvodní podnik sezony 2020/21 pod umělým osvětlením v Saúdské Arábii vyhrál Nyck de Vries, který slaví první triumf v kariéře formule E. Solidní výkon předvedl Oliver Turvey, který dovezl svému týmu NIO první bod za 10. místo. Naopak Bird s Güntherem budou chtít na páteční večer co nejrychleji zapomenout. Zatímco Bird vyřadil Lynna, Günther doplatil na svou vlastní chybu.


Po zhasnutí červených světel se pořadí na čele nezměnilo. De Vries si uhlídal vedení, stejně tak si udržel druhou pozici Wehrlein před Rastem. Avšak plné ruce práce měl za nimi jedoucí Evans, který se musel bránit před dotírajícím se Lynnem. Mezitím si de Vries již vybudoval solidních 1,2 sekundy náskoku na Wehrleina.

Jako první aktivoval útočný mód nováček na startovním roštu Cassidy společně s Frijnsem, následovali jej da Costa s Rowlandem. Po 10 minutách si pilot Mercedesu vybudoval téměř dvousekundový náskok.

Rast si polepšil po krásném předjížděcím manévru o jednu pozici, když překonal Wehrleina. Němec ztráty pozice využil k aktivaci útočného módu, aktivoval jej také vedoucí de Vries. Další odvážný kousek předvedl Mortara, který se vměstnal mezi Evanse a Werhleina, čímž poskočil na třetí místo.

O první safety car se postaral Lynn s Birdem. Bird se nejprve snažil dostat se před Mahindru zprava, ale neúspěšně. Posléze zkoušel Lynna ještě pokořit zleva, jenže ten mu zavřel dveře a došlo k nehodě. Zatímco Bird pokračoval, tak Lynn okamžitě zastavil, neboť měl poškozené zavěšení.

Po restartu se chvíli závodilo, avšak o tři minuty později vyjel safety car na trať znovu, a to po té, co Günther zabodl své BMW do bariéry. Pět minut před koncem byl závod opět restartován. O pozice se prali Rast s Evansem, avšak Evans se úspěšně ubránil.

V posledních metrech se snažil Rast dostat na stupně vítězů, nicméně Evans si třetí místo ubránil. Vítězem úvodního závodu se stal de Vries. Na pódiu jej doplnil Mortara s Evansem. Za nimi se zařadili Rast, Wehrlein, Rowlan, Vandoorne, di Grassi. Solidní výsledek dovezl pro NIO Turvey, který uzavřel nejlepší desítku. Úřadující šampioni DS Techeetach nebodovali. Da Costa finišoval těsně za body a Vergne až 16.

Obrázek