ePrix Soulu: Jezdci se budou prohánět skrz olympijský stadion

Premiérová ePrix v Jižní Koreji je naplánovaná na začátek května příštího roku, přičemž rozdělí evropskou etapu na dvě části – týmy se přesunou z Francie do Soulu a poté je čeká závod v Berlíně.

Provizorní kalendář pro sezonu 2019/20 bez Švýcarska a se dvěma závody v Číně

Prezentace okruhu, která  se odehrála v úterý ráno, se zúčastnil zakladatel a šéf Formule E Alejandro Agag, jeho zástupce Alberto Lango, předseda “Racing Event Management” Hee-Beom Lee a prezident jihokorejské ABB Sweeseng LeeDurch.

Trať o délce 2,86 kilometrů bude mít 17 zatáček, přičemž sedm z nich povede skrz olympijský stadion, ve kterém se konaly olympijské hry v roce 1988. Dále jezdci budou míjet basketbalový, baseballový stadion a bazén.

Nicméně není to poprvé, co se jezdci budou prohánět po dějišti olympijských her, neboť i v Mexiku vede část trati přes olympijský stadion.

“Velmi se těším na to, až Formule E přijede v příští sezoně do ulic Jižní Koreje. Soul je tak živé a rozmanité město a navíc má tradici a zkušenosti s pořádáním významných mezinárodních akcí,” raduje se Agag, jehož slova citoval německý portál e-formel.de. Podle Španěla nabídne tamní okruh skvělou podívanou zejména díky rychlé sekci na stadionu.