Eriksson novým testovacím a rezervním pilotem Dragonu

Dragon podepsal dalšího pilota DTM, který se ukázal v dobrém světle během nováčkovských testů ve čtvrté sezoně. Joel Eriksson strávil poslední dvě sezony v německém šampionátu cestovních vozů, kde reprezentoval barvy týmu BMW RBM, se kterým jednou triumfoval, a to v roce 2018 v Misanu.

Švéd doplní sestavu Dragonu skládající se z Brendona Hartleyho a Nika Müllera, přičemž bude plnit roli rezervního a testovacího jezdce. Zúčastní se testů nováčků, které se budou konat po ePrix Marrákeše.

“Jsem nadšený, že jsem dostal příležitost znova řídit vůz formule E. Tentokrát vůz Penske Autosport Gen 2. Je to šampionát, který každým dnem roste a má naprosto odlišný přístup oproti ostatním závodním sériím,” raduje se z nového místa jednadvacetiletý závodník. “Proto je tento šampionát a auto tak zajímavé. Velmi se těším na test v Marrákeši a na zbytek sezony s Dragonem.”

Podle slov vlastníka Dragonu a Penske Autosport Jaye Penkseho je pro tým důležité mít v kádru špičkové jezdce, kteří ovlivní vývoj týmu. S Erikssonem podepsali především díky tomu, že poskytuje cenou zpětnou vazbu ohledně letošního monopostu, je technicky nadaný a rychlý.