ETCR – Nová čistě elektrická série cestovních vozů

Plány na úvodní sezonu elektrických cestovních vozů ETCR byly nedávno odhaleny. Celá série přichází s radikálním formátem.

ETCR bude mít v letošním roce úvodní šestici závodů. Pro sezonu 2021 se očekává osm závodů a o rok později další dva. Překvapivé je, že to bude spíše “testovací” sezona, jelikož se nebudou letos rozdávat žádné mistrovské poháry.

Asi tou nejzajímavější věcí na celém ETCR je skutečnost, že jezdci nebudou závodit v klasickém formátu velkých cen, ale bude se startovat v “rallycrossovém stylu”. Jezdci se seřadí vedle sebe do čtyř oddílů a vystartují. Všichni piloti budou před sebou mít bránu, která se spustí se startem. To můžeme znát zase například z dostihových závodů. Každý tento souboj přinese jednoho vítěze, který bude postupovat.

Samotné vozy budou produkovat výkon 300 kW, který bude stoupat až k 500kW za pomoci čtyř motorů. Pohon je na zadní nápravě a pneumatiky bude dodávat Goodyear.

Do šampionátu se zatím oficiálně zapojila Cupra s bývalým mistrem DTM a rallycrossu Mattiasem Ekströmem a Jordim Geném. Hyundai a Alfa Romeo by měli následovat, i když Alfa zatím žádný vůz nepředstavila. Očekává se, že každá automobilka nasadí minimálně tři závodní speciály.