Evans: De Vriesův manévr byl stupidní

Mitch Evans označil pozdní útok Nycka de Vriese v 10. zatáčce na E-Prix města New York ve formuli E, což vedlo ke kontaktu s ním a Alexandrem Simsem.

Těsně po polovině druhého závodu na Brooklyn Street Circuit Evans bojoval s Alexandrem Simsem z Mahindry, kterého právě předjel Stoffel Vandoorne a snažil se udržet třetí místo.

De Vries pak uviděl příležitost a podařilo se mu ponořit se do vnitřku zatáčky, což vedlo k mírnému naražení bok po boku s jezdcem Jaguaru, když Nizozemec také vrazil do Simse na výjezdu, což Brita málem dostalo do hodin.

Evans si vzpomněl na incident a řekl, že tah „nebyl na místě“ a nesouhlasil s rozhodnutím De Vriese zaútočit.

„Myslím, že [Sims] měl nějaké problémy s teplotou baterie nebo energií, tak jsem se k němu přiblížil a on se docela tvrdě bránil, abych byl upřímný,” přemítal Evans.

„Pár zatáček to pokračovalo, takže jsem měl trochu problémy, abych to hned projel, a pak, jakmile se dostal do zatáčky 10, docela tvrdě bránil.

Nyck se rozhodl udělat na mě opravdu opožděný krok a málem Alexandra vyřadil. Byl to jen hloupý krok. Vím, že mu bylo řečeno, aby se mě pokusil předjet, ale já si jen myslel, že to nejde.”

Evans se poté pokusil získat zpět pozici, o kterou přišel de Vries při nájezdu do 6. zatáčky, ale narazil na hrbol na silnici a téměř ztratil kontrolu, ale místo toho předvedl vynikající zákrok, aby vůz udržel mimo bariéry, pozice ale ztratil.

Novozélanďan dodal, že cítil, že má ve svém stroji Jaguar tempo, aby vyhrál závod a snížil svou 16bodovou ztrátz v boji o titul.

„Myslím, že jsme dnes mohli vyhrát – nikdy to neberu na lehkou váhu, dnes jsme měli dobré auto,” řekl Evans.

„Narazil jsem do výmolu v zadní části na brzdné zóně, což jsem měl opravdu štěstí, že jsem vyvázl, měl jsem smůlu, že jsem to trefil, ale dostat se z toho bylo velké štěstí.”

De Vries narazil do stejné rány dvakrát, jednou při pokusu předjet Simse a podruhé při pokusu o obranu před oživujícím se Samem Birdem.

Úřadující šampion si myslel, že závod byl celkem dobrý, ale jeho kontakt s hrbolem ukončil jeho šance na udržení se ve vedení.

„Jsem zklamaný, že jsem týmu nemohl dát to, co si zaslouží,” řekl de Vries.

„Myslím, že jsme měli být alespoň P4, ale prostě jsem se nemohl dostat přes Sims. Když jsem šel do toho kroku, v podstatě se stalo to samé, co na mě Mitch zkoušel dříve.

„Ten hrbol jsem si ani neuvědomoval, ale je tam takový druh komprese, a když do něj narazíte, kola se odlepí od země a ztratíte kontrolu. Pak jsem ohnul řízení a evidentně jsem ztratil tempo, které jsem měl předtím.”