Extreme E čeká na Sardinii double-header

Po první X Prix Extreme E druhé sezony se šampionát nyní přesouvá z pouští NEOM do historické oblasti Capo Teulada na Sardinii a zbývá pouhý měsíc do zahájení akce na trati na italském ostrově.

Extreme E se vrací na půdu v ​​rámci Island X Prix, opět spolupořádaném Automobile Club Italia, a poprvé se zde bude konat “double-header” se dvěma koly v jednom týdnu (6-7 a 9- 10. července 2022). Série byla vytvořena s cílem zvýšit povědomí o dopadech změny klimatu a udržitelných řešeních v nejodlehlejších koutech planety, ale Sardinie ukázala, že problém se netýká pouze míst nacházejících se v nejextrémnějších zeměpisných šířkách.

Alejandro Agag, zakladatel a generální ředitel Extreme E, řekl: „Po delší přestávce je vzrušující vrátit se znovu k závodění, zvláště s naším vůbec prvním závodem na dva samostatné závody. Akce na trati při naší první X Prix sezony 2 v Neomu byla velkolepá a doufáme, že naše dvě kola na Sardinii se ukážou jako stejně strhující, protože jezdci čelí úplně jinému druhu výzvy.

Jsme rádi, že se vracíme na Sardinii, kde se loni konala naše první evropská akce. Byla to dramatická cena Island X Prix, která jen přispěla k bohaté historii rallye a rodokmenu Sardinie, zatímco region samozřejmě upozorní na některé problémy, kterým Evropa a širší svět čelí. Znovu se podíváme na naše starší programy zaměřené na obnovu některých oblastí zasažených lesními požáry a také na představení elektrických vozidel a řešení čisté energie.

Rád bych využil této příležitosti a poděkoval Automobile Club d’Italia, regionu Sardinie, ministerstvu obrany a italské armádě, které nás podporovaly na každém kroku.”