Extreme E má po prvním víkendu dva zraněné závodníky

Jezdec Extreme E Kevin Hansen podstupuje nemocniční ošetření poté, co jeho jízda v nedělní Desert X Prix Crazy Race skončila zlomeninou obratle T8 a pohmožděnou plící.

Crazy Race, který zahrnuje čtyři nejspodnější týmy v kvalifikačních bodech, viděl Hansena a týmovou kolegyni z JBXE Molly Taylorovou na třetím místě. Hansen byl první ve voze a začal zběsile, díky čemuž držel náskok před Emmou Gilmour z McLarenu XE.

Jeho rychlé tempo ho však přimělo k obzvláště tvrdému přistání ve sjezdu vedoucím na startovní/cílovou čáru a místo pro výměnu jezdce, což mělo za následek zranění. Po výměně si musel lehnout, aby se zotavil, než se mu dostalo lékařské péče.

Hansen dostal sedmisekundovou penalizaci za to, že vjel do přepínacího doku rychlostí 47 km/h, i když tým nakonec neztratil žádnou pozici kvůli porušení pravidel. Do finále se nakonec posádka nedostala.

Po vyhodnocení na místě na trati byl Hansen převezen do nemocnice King Salman Armed Forces Hospital, North Western Region v Tabuku.

„Včera jsem měl při závěrečném sjezdu na Crazy Race velmi silnou kompresi, což mělo za následek prasklé obratle 8 a pohmožděné plíce. Ale jak vidíte, už jsem se posadil s oporou zad a doktoři jsou přesvědčeni, že se zranění dobře zahojí,“ napsal Hansen v pondělí na Instagramu.

„Jsem tak vděčný za všechny vaše zprávy, lékařský tým na trati a úžasné lidi tady v nemocnici v Tabuku v Saúdské Arábii. Od chvíle, kdy jsem vyskočil z auta na trati, se o mě opravdu dobře starali. Budu vás všechny informovat o mém pokroku v rekonvalescenci, kterou jsem již začal plánovat se svými úžasnými lidmi v Red Bullu.”

Desert X Prix, první kolo sezóny Extreme E 2022, byl překvapivě brutální víkend pro takové incidenty. Kvalifikace byla nakrátko zastavena, když se vůz Christine GZ Veloce Racing převrátil a ona si zlomila chodidlo, což přinutilo Heddu Hosåsovou nastoupit do nedělních závodů.

GZ a Hansen mají více než dva měsíce na uzdravení před dalším závodem na Sardinii 7. a 8. května. Zranění by také nemělo zasahovat do Hansenových povinností FIA World Rallycross, protože sezóna této série začíná až v červenci.