Extreme E má za sebou další dramatický víkend

Tento víkend pokračoval šampionát Extreme E s novým formátem, takže fanoušci měli možnost sledovat dva vyrovnané závody. V prvním se z vítězství radovala stáj Lewise Hamiltona, zatímco ve druhém Veloce Racing.

Tým Lewise Hamiltona X44 Vida Carbon Racing si udržel svou nejlepší kvalifikační formu, aby vyhrál ve třetím závodě během Hydro X Prix ve Skotsku. Vítězství znamená první vítězství Frasera McConnella v Extreme E a první vítězství šampionů sezóny 2 v ročníku 2023.

McConnell a Cristina Gutiérrez projeli cílem na druhém místě, ale penalizace pro vítěze Andretti Altawkilat Extreme E srazila britskou hvězdu Catie Munnings a týmového kolegu Timmyho Hansena na druhé místo.

Třetí tým byl Carl Cox Motorsport, který získal své první pódium v šampionátu po pouhých třech závodech.

Tým Veloce Racing vyhrál ve čtvrtém závodě letošní sezony, což znamenalo druhé vítězství v sezóně a návrat do čela žebříčku britského týmu na domácí půdě v Hydro X Prix.

Kevin Hansen a Molly Taylor vedli od začátku do konce a odráželi útoky týmu NEOM McLaren Extreme E, který si zajistil své druhé pódium v Extreme E během domácího závodu.

Třetí skončil GMC HUMMER EV č. 99 Chip Ganassi Racing, s prvním stupněm vítězů RJ Anderson a Amanda Sorensen, kteří byli zatím v každém velkém finále této sezóny.

„Měli jsme těžký víkend, mnohem těžší než Saúdská Arábie. Včera jsme na naší straně opravdu neměli štěstí, takže to, že jsme se konečně dostali do Velkého finále a měli veškerou naši podporu na GridPlay, nám opravdu pomohlo,” řekl Kevin Hansen.