Extreme E má za sebou první double header, vítězství si poprvé připisuje Veloce Racing a Acciona Sainz XE

Veloce Racing si zajistili své vůbec první vítězství v Extreme E po penalizaci pro vítěze Rosberg X Racing (RXR) ve velkém finále úvodního kola v NEOM v Saudské Arábii.

Kevin Hansen a Molly Taylor předvedli konzistentní jízdu v prvním kole Desert X Prix Grand Final, a přestože to vypadalo, že mají na dosah úplné vítězství, skončili závod na druhém místě za týmem Rosberga.

Poté, co projel cílem na prvním místě, dostal RXR penalizaci za rychlou jízdu pod žlutou vlajkou, sesadil tým z prvního na třetí a zajistil, že Veloce Racing se poprvé dostal na nejvyšší stupínek na stupních vítězů.

Acciona Sainz XE Team skončil třetí na trati, ale poskočil na druhé místo.

Vítězi prvního závodu Redemption Race v sérii se stal NEOM McLaren Extreme E Team, který porazil debutanty v šampionátu Carl Cox Motorport. Tanner Foust a Emma Gilmour dojeli jako nejlepší z ostatních v závodě, protože závod byl označen červenou vlajkou po závodních incidentech pro Andretti ALTAWKILAT Extreme E a ABT CUPRA XE.

Výsledky prvního závodu Extreme E letošní sezony

Grand Final:
1. Veloce Racing 11:56.291
2. Acciona Sainz XE Team +16.709
3. Rosberg X Racing +2:08.041 (penalizace)
4. X44 Vida Carbon Racing DNF
5. No.99 GMC HUMMER EV Chip Ganassi Racing DNF

Redemption Race:
1. NEOM McLaren Extreme E Team 28:55.292
2. Carl Cox Motorsport +5.552
3. JBXE DNF
4. ABT CUPRA XE DNF
5. Andretti ALTAWKILAT Extreme E DNF

Nyní se ale podíváme na druhý závod víkendu. Letos se u Extreme E upravil závodní formát, přičemž jsme měli oba dva víkendové dny plné akce.

Laia Sanz a Mattias Ekström, podporovaní na místě majitelem týmu Carlosem Sainzem starším, dominovali závodu od začátku do konce a vytvořili si pohodlný náskok, protože Veloce Racing a RXR bojovaly o místo na druhém místě. To zajistilo stáji první výhru v šampionátu.

Na čtvrtém místě byl ABT CUPRA XE, který se dobře zotavil z havárie v 1. kole Redemption Race a podruhé se dostal do velkého finále.

GMC HUMMER EV Chip Ganassi Racing č. 99 skončil pátý, což znamená dvě Grand Finále ze dvou pro novou dvojici jezdců týmu RJ Anderson a Amandu Sorensen.

Vítězi Redemption Race se stali X44 Vida Carbon Racing. Po nerozhodném pátém místě v kvalifikaci s případnými vítězi 2. kola, Acciona Sainz XE, Fraser McConnell a Cristina Gutiérrez prohráli o místo ve Velkém finále kvůli pomalejšímu času v Continental Traction Challenge.

X44 Vida Carbon Racing získal alespoň vítězství v Redemption Race a zajistil si cenných 10 bodů do šampionátu.

Výsledky prvního závodu Extreme E letošní sezony

Grand Final:
1. Acciona Sainz XE Team 11:10.821
2. Veloce Racing +5.527
3. Rosberg X Racing +7.429
4. ABT CUPRA XE +7.987
5. No.99 GMC HUMMER EV Chip Ganassi Racing +22.321

Redemption Race:
1. X44 Vida Carbon Racing 11:10.132
2. NEOM McLaren Extreme E Team +10.150
3. Andretti Altawkilat Extreme E +33.296
4. Carl Cox Motorsport +2:43.534 (penalizace)
5. JBXE DNF