Extreme E mění formát – pojedou se vždy dva závody

Extreme E s potěšením odhaluje vzrušující nový závodní formát pro rok 2023 – v konečném důsledku předvádí dvojnásobnou závodní akci bez další uhlíkové stopy.

Každá X-Prix bude nyní mít dva závody. To znamená dvojnásobnou příležitost k vítězství, umístění na stupních vítězů a rozhodujícím bodům v kalendáři deseti závodů v průběhu kampaně, a to zásadně bez přidání jakékoli další uhlíkové stopy, v souladu s cíli série snížit uhlíkovou stopu na minimum.

„Od uvedení Extreme E jsme tvrdě pracovali na zlepšení úrovně závodění na trati, abychom zajistili, že sledování bude vzrušující se spoustou akce,” řekl Alejandro Agag, zakladatel a generální ředitel Extreme E.

„Tento nový sportovní formát jde ještě dále, aby to dokázal, s dvojnásobným množstvím závodní akce na některých z nejnáročnějších hřišť na světě, takže žádný další dopad na planetu nezanechává.

Mít deset závodů v Extreme E je vzrušující vyhlídka pro každého na palubě a věříme, že zvýšený počet závodů naši sérii jen vylepší. Nemůžeme se dočkat, až naše úvodní závody kampaně v NEOM zahájí naši dosud největší sezónu v roce 2023.“