Rosberg o Extreme E: Je to náročné, protože nikdo nerozumí autům správně. Máme přístup po vzoru F1

Elektrická offroadová série Extreme E má za sebou Ocean X Prix v Senegalu, kde se po dramatické bitvě radoval opět tým Rosberg X Racing. Ve finálové jízdě hodně pomohl odvážný a bojovný styl Molly Taylor.

„Jsem tak šťastný, že jsme jako tým vyhráli podruhé v Extreme E. Dva ze dvou, páni. Víte, nelze podceňovat výzvu, která tam byla tento víkend,” říká šéf týmu Nico Rosberg.

„Je to tak obtížné, protože nikdo skutečně nerozumí autům správně, jelikož nemáte šanci je vyzkoušet. Musíte tedy uhodnout a přijít na to, jako tým se zde opravdu snažíme vnést přístup Extreme E k přístupu z formule 1, který nám opravdu pomáhá týmu podávat dobré výkony.

Bylo to úžasné týmové úsilí, jen jsme to budovali přes víkend. A je to také skvělé, že v prvním závodě to byl Johan, který to na začátku velmi dobře zvládl, a Molly následovala. Ale tentokrát je to Molly, která ve finále udělala kouzlo, a pak to Johan dovezl domů, tak skvělá dynamika, která opravdu zdůrazňuje téma rovnosti, což je jedna z věcí, na nichž je tento šampionát založen – to je fantastické vidět.

Chvála nepřišla jen na vlastní tým, ale také na samotné Extreme E, které se zatím zvládá stavět na vlastní nohy celkem bez problémově.

„Miluji celý tento šampionát a to, že jsem v roli ředitele týmu, jsem stále tak konkurenceschopný, i když ve skutečnosti nejezdím. Každopádně máme v autě dva nejlepší jezdce, kteří si vedou velmi dobře. Nemohu být šťastnější,” dodává bývalý šampion formule 1 ze sezony 2016.