Extreme E zná prvního účastníka. Je jím automobilka Venturi

Extreme E, Spark, Agag
Monacká automobilka Venturi se stala prvním oficiálně potvrzeným účastníkem Extreme E. První závody šampionátu elektrických SUV odstartují už v roce 2021.

Automobilka Venturi je známa svou slabostí pro extrémní projekty. Většinu z těchto projektů navíc pojí elektřina. Respektive elektrický pohon, který je přítomný prakticky v každém dopravním prostředku tohoto výrobce.

V současné době Venturi provozuje tým ve formuli E a i zde již dosáhla, zejména v letošní přelomové sezoně, výrazných úspěchů. Těch společnost, jíž vede dobrodruh Gildo Pastor, dosáhla i v jiných odvětvích. Zejména je držitelem několika světových rekordů v různých disciplinách.

ČTĚTE TAKÉ: Venturi a Max Biaggi pojedou o rychlostní rekord elektrických motocyklů

Nyní se firma pouští do nového projektu, kterým je chystaný šampionát Extreme E. Je tak vůbec prvním zveřejněným účastníkem. Série nabídne závody v místech, na kterých se již podepsaly klimatické změny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

VENTURI Automobiles announced as the first team to join Extreme E! #electricracing #ExtremeE

Příspěvek sdílený Extreme E (@extremeelive),

Týmy zde budou vyvíjet vlastní hnací ústrojí společně s karosérií vozu. Stejným prvkem pro všechny bude šasi dodávané firmou Spark Racing Technology. První testování prototypů se uskuteční už v červnu tohoto roku. Premiérový ročník pak odstartuje v lednu 2021.

Původně se mělo jednat o zcela uzavřené závody pro veřejnost a živé přenosy neměla přenášet ani žádná z televizních společností. Po odjetí celého ročníku měl na veřejnost vyjít až dokumentární cyklus pojednávající mimo jiné i o dané oblasti a jejích problémech. Vedení série ale nakonec od záměru ustoupilo a veřejnosti zpřístupní semifinálové a finálové jízdy.

Zatímco Venturi je první potvrzenou automobilkou, provizorní místo mají rezervované i týmy Andretti Autosport, ABT a Jean-Éric Vergne. Francouz chystá na start postavit zcela vlastní tým. Ve fázi úvah se nacházejí automobilky koncernu PSA.

Proběhlo představení Extreme E: Je po všech stránkách extrémní

Foto: Spark Racing Technology