FE: Stoffel Vandoorne je opět monackým králem

Vítěz Monaka E-Prix Stoffel Vandoorne hrál „dlouhou hru“, aby získal kontrolu nad druhou polovinou závodu, což ho vyneslo do vedení průběžného pořadí formule E.

Vandoorne, který startoval ze čtvrtého místa, dokázal následovat vedoucí trio Mitch Evans, Pascal Wehrlein a Jean-Eric Vergne. Belgičan se držel vzadu a rozhodl se šetřit energii v raných fázích.

Jakmile po úvodních 10 kolech došlo k prvnímu přívalu aktivací útočného režimu, Vandoorne dokázal obnovit svou pozici rychlým předjetím Robina Frijnse a poté předjel Evanse, který zaostal za Wehrleinem a překonal Vergneho.

Wehrlein vypadal, že je v relativně pohodlném vedení, ale pak ztratil veškerou sílu na palubě svého Porsche a zastavil se, čímž se Vandoorne posunul na druhé místo za nového vedoucího Vergneho.

Vergneho načasování pro jeho druhý útočný režim se pak ukázalo jako nešťastné, když byla vyvěšena žlutá vlajka, aby vyčistila Wehrleinův vůz.

„Vyhrál jsem tady v roce 2015 v GP2, ale ve formuli E to tady vždy nevyšlo, řekněme, že loňský rok byl boj,” odhaluje jezdec Mercedesu.

„Letos jsme se ale dobře kvalifikovali a pak jsem věděl, že můžeme být v mixu s ohledem na vítězství. A cítil jsem se sebevědomě v závodě i tréninku.

Závod byl tak trochu jen hraním dlouhé hry; viděl jsem, že Mitch a Pascal na začátku opravdu neodjíždějí, takže se mi v prvních kolech podařilo ušetřit docela dost energie.

To mi opravdu pomohlo, zvláště když jsem se dostal do vedení. A pak jsem byl schopen vybudovat mezeru, využít druhý útočný režim a zůstat ve vedení.”

Vandoorne se nyní svým prvním letošním vítězstvím posunul do čela průběžného pořadí šampionátu, má 81 bodů – šest před Vergnem.

Ačkoli Vandoorne vysvětlil, že vítězství v Monaku bylo „speciální“, cítil, že pokračování v bodování bylo zásadním faktorem pro udržení šance na titul.