Fiat chystá elektrickou Pandu pro rok 2022

Elektrická Panda má být založena na konceptu Centoventi, který byl představen na autosalonu v Ženevě 2019, a bude stát mnohem méně než Fiat 500 s elektrickým pohonem.

Italská automobilka je známá svými malými vozy, ale roky nedostatečných investic znamenají, že současný Fiat 500 a Panda stárnou a jsou nekonkurenceschopné vůči Volkswagen up!, Hyundai i10 a Kia Picanto. Společnost Fiat-Chrysler Automobiles (FCA) se v posledních několika letech zaměřila na modely Jeep, protože řada SUV značky Jeep se ukázala být lukrativní.

Olivier Francois, globální marketingový ředitel Fiatu, potvrdil pro web Auto Express, že se Panda vrátí, a že levné nákupní a provozní náklady budou jádrem její přitažlivosti – jako u původního Fiatu Panda z roku 1980.

Fiat Panda by mohl sedět na stejné platformě jako Peugeot 208 a Vauxhall Corsa, pokud dojde k navrhované fúzi mezi FCA a skupinou PSA (Peugeot, Citroen, DS a Vauxhall). Tato platforma umožňuje benzínovou, naftovou a elektrickou verzi, což by znamenalo, že výroba Pandy bude mnohem levnější.