Fisker potvrzuje: Letos se skutečně dočkáme modelu Ocean

Pokud nadcházející crossover Fisker Ocean dorazí podle plánu, bude mít co nabídnout, zejména s ohledem na jeho šokující nízkou počáteční cenu. Generální ředitel společnosti Fisker Henrik Fisker poskytl některé aktualizace na nedávné schůzi akcionářů společnosti v roce 2022, během níž potvrdil, že navzdory zpožděním v automobilovém průmyslu letos oceán stále přichází na trh.

Zatímco mnoho výrobců automobilů stále poukazuje na nedostatek čipů a obecné obavy z dodavatelského řetězce, Fisker je přesvědčen, že Ocean bude včas. Zašel tak daleko, že řekl, že neočekává, že by společnost měla nějaké zpoždění. Generální ředitel sdílel:

„Všichni ostatní oznamují zpoždění a my jsme žádné zpoždění neoznámili a neočekávám, že budeme. Jdeme podle plánu.”

S velkými plány na následování Ocean bude několik dalších EV, Fisker dělá vše pro to, aby byl jeho vlajkový model uveden na trh včas. To platí zejména s ohledem na slavnou minulost Henrika Fiskera, která některé lidi nechala skeptičtí ohledně toho, co může přinést budoucnost začínající elektrické automobilce.

Fisker opět poukazuje na svou dlouhodobou smlouvu s Magna International, společností, která se rozhodla vyrábět oceán, jako primární důvod, proč je to podle plánu. Generální ředitel předává své nadšení akcionářům a tvrdí, že Magna je připravena vyrábět produkt, který je „z tohoto světa“.

„Velké, tradiční automobilky právě dokončily své první kolo EV a víte, žádná není, řekněme to mírně, mimo tento svět.”

I když se nemůžeme za výše uvedené tvrzení zaručit, protože jsme oceán ještě nezažili, můžeme říci, že jeho cena je pravděpodobně nadpozemská. Hovoříme o atraktivním a luxusním SUV s dlouhým dojezdem s počáteční cenou pouhých 860 000 CZK.