Ford oživil zájem o formuli E, rozhodnout by se mělo již brzy

Americká automobilka Ford se zájmem o elektrické závodní série netají. Zatím však konečné rozhodnutí nad nabízejícími se možnostmi neučinila, nicméně podle šéfa divize motorsportu by se mělo rozhodnout už brzy. 

Zůstává na seznamu. Těmito slovy popsal šance automobilky Ford na účast ve formuli E Mark Rushbrook, globální šéf divize motorsportu, v rozhovoru pro renomovaný magazín Autosport. Ford se přitom netají ambicemi být některého z elektrických šampionátů součástí.

Na seznamu možností proto zůstávají i další alternativy. Nabízí se především rallycross, o kterém se v souvislosti s touto značkou rovněž žhavě diskutovalo. 

„Hodnotili jsme v průběhu minulého roku všechny možnosti napříč různými motoristickými sériemi velmi důkladně. Chceme si tak ujasnit možnosti elektrického motorsportu. Ať už jde o hybridní nebo plně elektrický,“ sdělil Rushbrook. 

„Vzhledem k našemu cyklu pro produkční verze automobilů, máme v blízké budoucnosti velký zájem o přidání elektrifikované formy motorsportu. Pokračujeme v analyzování většiny možností a myslím, že se rozhodneme někdy na začátku roku 2019.“

příchodem Porsche se na start šestého ročníku postaví celkem 12 týmů a 24 pilotů. Ford nicméně doposud nefiguruje mezi homologovanými továrnami, které mohou vyvíjet vlastní pohonné jednotky. 

To znamená, že v příští sezoně by nemohl vystupovat coby tovární tým Ford a namísto toho by se musel spojit s některým ze současných týmů. Ze současného pole se nabízí už jen prakticky Geox Dragon.

Nejnovější z formule E: