Formule E: Bude Santiago nahrazeno Rio de Janeirem?

Hlavní město Chile, Santiago, hostilo závody formule E tři sezony v řadě. Ovšem nad další budoucností závodu v ulicích města visí nyní otazník, neboť stále nebyla prodloužena smlouva.

Podle informací portálu Motorsport-Total.com by mohla vzniklé volné místo zaplnit Brazílie. Potenciálním kandidátem na pořádání závodu je Rio de Janeiro. O organizování ePrix na bývalém okruhu formule 1 Autódromo Internacional Nelson Piquet by se podle dostupných informací mělo starat konsorcium okolo bývalého pilota formule E Nelson Piquet ml.

“Automobilky na to tlačí, ovšem ještě se nenašel nikdo kompetentní, kdo by sérii do Brazílie přivedl,” uvedl Piquet v rozhovoru pro portál Motorsport-Total.com. “Nyní se to bude poprvé řešit pořádně. Přišla ke mě skupina obchodníků a chtěla, abych to udělal. A já řekl: ‘Dobře, dáme se do toho.'”

Pilot Audi Lucas di Grassi by byl pochopitelně rád, kdyby se konal závod v jeho rodné zemi. “Jestliže Piquet najde reálnou cestu, pak odvedou dobrou práci – rodina má v Brazílii dobré jméno,” naráží šampion formule E ze sezony 2016/17 na fakt, že Piquetův otec vybudoval za svého působení ve formuli 1, ve které získal tři tituly, rodině v Brazílii jméno.

Nicméně na okruhu Nelsona Piqueta by se nepořádaly pouze závody seriálu elektrických formulí, nýbrž také závody brazilského šampionátu Stock Car či Porsche Cupu.

“Ale musíme to udělat krok za krokem. Trať nemůže být pro všechny série stejná, ale pro stock cary, Porsche a Indy ano,” uzavřel di Grassi.