Formule E bude závodit v Brazílii

Město Sao Paulo podepsalo smlouvu s formulí E o pořádání prvního závodu šampionátu v Brazílii, který by se mohl konat již příští rok.

Byla podepsána pětiletá smlouva s opcí na prodloužení, což znamená, že pokud by se závod v roce 2023 uskutečnil, mohla by mít formule E v kalendáři příštího roku minimálně čtyři nová místa.

Formule E již odhalila závod v Kapském Městě pro příští sezonu, zatímco odložený Vancouver by se měl poprvé objevit v kalendáři příští rok. Indické město Hajdarábád má také dohodu o pořádání závodu.

Sao Paulo se již dříve objevilo v provizorních kalendářích formule E a v sezoně 2017-18 mělo hostit závod, než bylo vyřazeno kvůli Punta del Este.

Ačkoli oficiálním důvodem bylo, že představitelé města požádali o odložení závodu, neobjevilo se to v návrhech kalendáře na následující rok.

Rio de Janeiro mělo také hostit závod v úvodní sezoně Formule E v letech 2014-15, ale od toho se také upustilo.

„Jsme potěšeni, že mistrovství světa formule E zamíří vůbec poprvé do Brazílie a čeká na schválení na Světové radě motoristického sportu FIA v červnu,“ řekl šéf šampionátu formule E Alberto Longo.

„Země má obrovskou, dlouhodobou vášeň pro motorsport, je to velký trh jako jedna z největších zemí na světě a samotné Sao Paulo je historickou závodní lokací.

Nemůžeme se dočkat, až přivítáme brazilské fanoušky, jsou jako nikdo jiný a určitě tam bude živá, jedinečná atmosféra, protože si fanoušci užijí závody formule E se skokem vpřed v technologii a výkonu, který uvidíme s Gen3.“