Formule E chce i přes Covid-19 pořádat asijské závody

Podle webu The Race by se formule E nakonec měla dočkat tří odložených závodů v Sanyi, Soulu a Jakartě.

Pořádání asijských závodů je závislé na vzniklém coronaviru, ale pořadatel prozradil, že chce závody ještě odjet během srpna nebo nejpozději ke konci září v rámci sezony 2019-20.

I když je všechno zatím vysoce provizorní, pořadatel už vytváří několik alternativ pro zbytek roku. Tento plán byl samozřejmě předložen i samotným týmům, které budou mít také rozhodující slovo.

Pořadatelé závodu v Jakartě si ale myslí, že nebude možné závodit v zemi až do léta příštího roku. Hlavní město Indonésie mělo hostit první velký závodní podnik od roku 2006, kdy se zde jel závod A1GP.

Shanghai International Circuit. Kromě toho se otevřela i další čínská trať v Žuhaji.

Okruh v Žuhaji je blízko tomu ve Sanya. Jelikož Sanya nezaznamenala případ Covid-19 už od poloviny února, dá se očekávat, že závody skutečně bude hostit.

Korejský Soul se také postupně zotavuje, ale situací si nejsou jistí.

„Měli jsme zde v Korei dalších deset případů nákazy. Získáme ale další informace a budeme se o tom bavit se specialisty a epidemiology,” říká Jeong Eun-kyeong, která je jihokorejským odborníkem v oblasti infekčních chorob a zdraví.

„Musíme to vše sledovat případ od případu a poté uvidíme, zda mohou být lidé znovu infikovaní nebo už v jejich těle virus bude potlačen. Zdá se, že odborníci se přiklánějí k reaktivaci viru, ale je nutná hloubková analýza.”