Formule E jede poprvé v Brazílii!

Poté, co jsme měli dva nové závody v kalendáři Formule E, míříme za hattrickem. Nyní elektrické závody debutují v brazilském městě Sao Paolo.

Hrdina z rodného města a bývalý šampion Lucas di Grassi (Mahindra Racing) pochází z tohoto města a připojí se k němu krajan Sergio Sette Camara (Nio 333).

„Nemůžu se dočkat, až pojedu v Sao Paulu,” říká Di Grassi.

„Byl to sen od prvního závodu Formule E pro mě, již v roce 2013. Bylo to několikrát blízko a po 10 letech tvrdé práce a vytrvalosti se to konečně děje v sezóně 9 a pro začátek Gen3 – je pro mě velmi emotivní závodit zde. Jsem ze Sao Paulo, narodil jsem se jen pár minut odtud a vyrostl jsem tam. Bude to úžasné závodění před mými domácími fanoušky.

Okruh vypadá skvěle, že to bude úžasné a tisíce lidí, kteří se rádi připojí k karnevalu a stráví nějaký čas v Brazíli. Jsem si jistý, že vášniví Brazilci zaplní tribuny!”

„Když jsem byl dítě, sledoval jsem formuli 1,“ řekl Sergio Sette Camara Nio 333.

„Kultura je v Brazílii velmi velká a důvodem je, že jde od prarodičů k rodičům a dětem.

Pamatuji si, jak jsem sledoval závody se svým dědečkem, mým otcem a mým strýcem a všichni byli hodně ovlivněni Emersonem Fittipaldim a Nelsonem Piquetem.

Pilot, který byl opravdu na vrcholu, když jsem byl dítě, byl Felipe Massa, protože byl ve Ferrari, vyhrával závody. Viděl jsi to a pomyslel si: Páni, řídí slavné červené auto a vyhrává závody; To je to, kdo můžu být.

Byl jsem v Interlagosu v poslední zatáčce v roce 2008, kde na konci prohrál titul oproti Lewisovi Hamiltonovi. Trvalo 10 minut, než si celý dav uvědomil, co se stalo.“

Tento víkend je to ale jiný příběh. Naposledy, inaugurační E-Prix Kapského Města poskytla čtvrtý závodní víkend. Následovala jeden z nejpamátnějších a rozhodně nejrychlejší E-Prix v historii.

Vítězství si připsal jezdec týmu Porsche Antonio Félix Da Costa, když v závěru předjel na trati Jeana-Erica Vergneho. Jeho kolega a lídr průběžného pořadí Pascal Wehrlein odstoupil už v úvodu poté, co naboural do Sébastiena Buemiho. Pro druhý vůz Porsche se teď s ohledem na titul bude jednat o důležitý víkend.