Formule E konečně v Brazílii? di Grassi předal návrh trati starostovi Sao Paulo

Sao Paulo, formule E
ePrix v ulicích brazilského Sao Paulo by se během několika příštích měsíců konečně mohla stát realitou. Hlavní roli ve vyjednávání hraje i současný pilot Audi Lucas di Grassi.

Největší město Latinské Ameriky je zpět ve hře. Tedy alespoň co se týče pořádání závodů elektrických formulí. Zastupitelům města na stole přistála nová nabídka, která počítá s uskutečněním ePrix již v šesté sezoně.

Pravdou je, že právě zástupci města se již sešli pořadateli šampionátu během uplynulých závodů v Santiagu a naposledy i v Římě. Šance na závod i s přihlednutím k této skutečnosti značně povyrostly.

Velkou měrou přispívá i jediný brazilský pilot ve startovním poli formule E. Lucas di Grassi se pro město snaží vytipovat vhodnou lokalitu a nápomocen je i při samotném návrhu okruhu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

„Pracuji na tom hodně tvrdě a pokud se to v Sao Paulo uskuteční, bude to převážně můj návrh trati,“ řekl di Grassi v Římě. Dal jsem jim plánek okruhu a řekl, že tato verze je proveditelná, bezpečná a nebude negativně rušit příliš mnoho lidí.

Sedl jsem si poté i se starostou a s některými zástupci potenciálních investorů závodu. A musím říct, že to vypadá docela nadějně,“ nechal se dále slyšet pilot Audi. Poznamenal nicméně, že k dohodě všech stran ještě nedošlo. Nikdy však prý nebylo k pořádání ePrix blíže.

Připomeňme, že formule E je blízko k dohodám i v jiných částech světa. Vyjednává se o závodu ve Vídni, Šanghaji nebo Petrohradu. Pro šestou sezonu už byly potvrzeny závody v Londýně a jihokorejském Soulu. Nejistota naopak panuje okolo ePrix v Hongkongu.

Šestá sezona formule E začne jen těsně před Vánocemi