Formule E má záložní kalendář, neměla by chybět ani ePrix Mexika a San-je

Nikdo neví, jak se bude dále vyvíjet situace ohledně koronavirové pandemie, proto nenechává vedení šampionátu nic náhodě. Má připravené dvě verze kalendáře pro sedmou sezonu. Zatím jsou potvrzené pouze ePrix Santiaga a Rijádu.

Vedení formule E je v nezáviděníhodné situaci, jelikož musí naplánovat závody pro nacházející sezonu, avšak tentokrát mají u toho velký bolehlav kvůli restrikcím pro zamezení šíření nemoci COVID-19.

V původní verzi kalendáře byla od ledna do července naplánovaná minimálně jedna ePrix za měsíc. Ale kvůli přesunu ePrix Mexika a San-je, které byly plánované na únor, resp. březen, vznikla dvouměsíční mezera. Šéf formule E Alberto Longo pro portál The Race zdůraznil, že se v březnu nebude závodit, jelikož by byly tribuny prázdné, což hrálo hlavní roli při rozhodování, zda závod pořádat, nebo jej zrušit: “V současné době není na březen žádný závod, a tak to také zůstane. Rozhodli jsme se okamžitě přesunout oba závody,  protože nebyla možnost to pořádat s publikem. Pro oba podniky je pro nás důležité, abychom tam měli publikum.”

Longo dále potvrdil, že s oběma městy momentálně jednají o náhradním termínu, ale “všechno samozřejmě závisí na tom, jak se COVID v těchto regionech vyvine. Neplánujeme tyto dva závody nahradit, oba se budou konat. Jde jen o to, že se pojedou později, nikoliv v březnu.”

Z logistického hlediska by bylo dobré, kdyby se ePrix Mexika konala před nebo po podniku v New Yorku. Otazník rovněž visí nad ePrix Berlína, kde se situace také neuklidňuje.

Ovšem větší problém představuje konání ePrix San-je, která by se mohla teoreticky přesunout na volný termín, který však byl primárně vyhrazen pro premiérovou ePrix Jakarty.

Záložní plán pro všechny dubnové závody

V ohrožení jsou také klasické závody v centrech měst – v srdci Paříže a v hlavním městě Itálie, Římě. Kdyby se však stalo, že by musely být přesunuty, popřípadě zrušeny, má formule E záložní plán. Závodilo by se na klasických závodních okruzích jako Valencie, Estoril a Vallelunga, a jelikož Vallelunga se nachází pouze 30 km od Říma, pak by se závod mohl jet stále pod hlavičkou ePrix Říma.

“Samozřejmě, že máme plán B a jsme připraveni jít v těch samých termínech, ve kterých závody uspořádáme – Řím, Paříž a všechny ostatní závody – na jiné místo,” ujišťuje Španěl, jehož slova cituje portál e-formel.de. “Když tyto závody nebudeme moci uspořádat, tak tímto způsobem nahradíme i jiné závody.”

Změny v kalendáři 2020/21: Na úvod double header v Santiagu, ePrix Mexika a Číny přesunuta na neurčito