Formule E není série, ve které by měl někdo absolutní převahu, uvědomuje si Mercedes

Mercedes bude v šesté sezoně debutovat coby tovární stáj. Ačkoliv ve formuli 1 zatím nenašli Němci přemožitele, tak do formule E přicházejí s pořádnou dávkou respektu a neočekávají žádné zázraky.

“Myslím, že co se týká úspěchů a očekávání, které si Mercedes určil, jsme realističtí. Nejedná se o sport nebo sérii, ve které bychom mohli očekávat něčí absolutní dominanci,” zdůrazňuje šéf týmu Mercedes EQ Ian James pro CNN Supercharged. “Proto do toho jdeme se zdravou dávkou pokory a respektu před ostatními týmy.”

Brit má zkušenosti také z formule 1. Mezi lety 2011 a 2015 pracoval v Brixworthu v oddělení AMG High Performance Powertrains. Byl tedy součástí začátku dominantní éry Mercedesu. Nicméně zůstává nohama pevně na zemi a uvědomuje si, že účast v sérii elektrických monopostů bude vzhledem k vyrovnanosti startovního pole velkou výzvou.

“Při pohledu na naši současnou cestu do formule E jsme si vědomi úspěchů, které dosáhl Mercedes-Benz ve formuli 1. Jsme si však také vědomi toho, že se jedná o zcela odlišnou sérii, která s sebou přináší výjimečné výzvy.”

“Mnozí si pokládají otázku, zda mohou Formule 1 a Formule E spolu fungovat – především u Mercedesu. Jsme jedinou značkou, která bude závodit v obou sériích,” uvedl James, který zároveň připomíná, že se nejedná jen o souboj mezi hybridními motory a těmi elektrickými. Také věří, že z angažmá v obou sériích budou profitovat.