Formule E se už brzy ukáže ve Vídni

Vídeň, formule E, eprix Vídeň, e-mobility
Hlavní město Rakouska by už zanedlouho mohlo hostit závody formule E. Probíhající jednání se šampionátem potvrdil starosta Vídně. Už 22. dubna přitom proběhne takzvaná demo akce, která lidem elektrické monoposty představí.

Předváděcí akce se uskuteční na náměstí Rathausplatz před budovou vídeňské radnice. Na dotaz, zda je město nakloněno uspořádat ve svém centru plnohodnotné závody formule E, starosta Vídně odpověděl:

„Můžeme potvrdit, že jednání, jejichž předmětem je formule E, skutečně probíhají. Město Vídeň už projevilo zájem a je vždy otevřené novým projektům a inovativním nápadům. V této chvíli je ale nemožné podat konečné stanovisko.“

A zájem má i vedení série.

„Nedávno jsme diskutovali o tom, za by byl závod ve Vídni proveditelný. Tohle město je ideální k prezentaci e-mobility,“ nechal se slyšet ředitel formule E Alejandro Agag.

Sportovní ředitel formule E, Frederic Espinos, je v otázce pořádání závodů ve Vídni velkým optimistou. „Věřím, že Vídeň je město, kde dokážeme najít vhodný prostor. Okruh by měl být dva nebo tři kilometry dlouhý.“

DALŠÍ ČTENÍ: 

Venturi a Max Biaggi pojedou o rychlostní rekord elektrických motocyklů