Formule E se vrací zpátky do “Big Apple”, kde se pojedou dva závody

Formule E je zpět v „Big Apple“ v New Yorku. Tento víkend (10./11. Července) se v závodní sérii s elektrickým pohonem uskuteční dva závody na pouličním okruhu v srdci Brooklynu. Před desátým a jedenáctým kolem sezony je boj o titul vyrovnanější, než kdy předtím.

Audi Sport ABT Schaeffler nastavuje měřítko v New Yorku, pokud jde o umístění na stupních vítězů, které zde stáj získala třikrát, z nichž závod již jednou Audi získalo double. Lucas di Grassi a René Rast také chtějí udržet momentum a pozitivní energii z Mexika. Brazilsko-německé duo zajistilo dvojité vítězství v Pueble poté, co startovalo z osmé a deváté pozice.

„New York k nám byl vždy milý. Úspěch v Mexiku byl pro nás všechny dobrý a dal nám sebevědomí. Nyní chceme získat další vítězství Audi v New Yorku,” říká di Grassi.

Jednou z dalších novinek je, že už letos na roštu neuvidíme Nica Müllera, který se rozhodl plně soustředit na DTM, namísto závodění ve formuli E pro tým Dragon Racing. Na jeho místo by měl nastoupit Joel Eriksson, který za Švýcara už zaskakoval během mexické E-Prix.