Formule E zavede kamery na helmách

Šestá sezona klepe na dveře a formule E představila další novinku. Vedle přidělování dalšího extra bodu pro nejrychlejšího jezdce v kvalifikační skupině nebo odečítání kilowatthodin podle délky strávené za safety carem nebo pod celoplošnými žlutými vlajkami si přijdou i fanoušci na své, neboť od nacházejícího ročníku budou mít jezdci na svých helmách připevěné kamery, které nabídnou záběry z jejich pohledu.

Nové kamery, které bude dodávat firma Bell Helmets, zkoušeli jezdci během předsezónních testů ve Valencii, přičemž úřadující šampion Jean-Éric Vergne byl novinkou unešen. Podle informací portálu e-racing365.net by měly kamery použity již v zahajovacím podniku sezony za dva týdny, tj. v pátek 22. listopadu, na předměstí Rijádu.

Kamera bude propojena drátem, který povede vložkou helmy nebo vycpávkou u spánku závodníka a druhý konec bude zapojen přímo do malého krabicového modulu, který bude připevněný na straně monokoku vozidla.

Tento druh kamery se využívá již od roku 2002 v zámořské formulové sérii IndyCar. Rovněž byl testován ve formuli 1. Vyzkoušel jej Fernando Alonso minulý rok v Grand Prix USA, nicméně záběry nakonec nebyly využity.

E-racing365 dále píše, že bude záležet pouze na jezdci, zda kameru použije, nebo ne, přičemž v Saúdské Arábíí bude k dispozici deset takových zařízení.

Novinka pro 6. sezonu: Bod pro nejrychlejšího jezdce v kvalifikační skupině