Formule E zrušila kvůli koronaviru i závody v Londýně a New Yorku

Další špatné zprávy přišly včera večer ohledně šampionátu formule E.

Poslední dva naplánované závody sezony 2019/2020 v New Yorku a Londýně se konat nebudou. Narozdíl od některých závodů nejsou ani odložené, takže se jich dočkáme snad v příštím roce. Důvodem je opět koronavir.

„Formule E a FIA jednoznačně podporují reorganizaci zařízení během současné zdravotní krize. Vzhledem k okolnostem a vzhledem k přípravě a času potřebnému k zajištění funkčnosti všech našich akcí se však formule E a FIA rozhodly zrušit londýnskou E-Prix,” stojí v oficiálním prohlášení.

„Hodnotíme možnost pořádání závodu ve Velké Británii později v tomto roce. Za současných okolností však může být nutné tuto událost uskutečnit za zavřenými dveřmi. Prioritou mistrovství ABB FIA Formule E je zdraví a bezpečnost našich fanoušků a celé komunity zaměstnanců formule E, týmů, výrobců, partnerů a závodníků, jakož i občanů a obyvatel měst, v nichž závodíme.”

Formule E ale kontaktovala jiné okruhy s tím, že by se mohlo jet právě za zavřenými dveřmi bez diváků. Oslovené okruhy byly například Ricardo Tormo ve Valencii a Algarve, které je známé jako Portimao.