Formule E zvažuje častější aktivaci útočného módu

Vedení šampionátu uvažuje o zavedení častějšího využití útočného módu. Když jezdci projedou vyznačenou zónou, mohou pomocí tlačítka získat 35kW výkonu navíc, přičemž ještě v loňské sezoně to bylo o 10kW méně a tento boost mohli aktivovat pouze dvakrát za závod, vyjma ePrix New Yorku, kde mohli útočný mód využít třikrát.

V nadcházející sezoně by extra výkon mohli jezdci využít vícekrat. Šéf závodů formule E Scot Elkins ale přiznal, že ještě nemají finální verzi: “Abych byl upřímný, zatím nevím, jak to bude. Díváme se na to z větší perspektivy a pečlivě promýšlíe, jak to udělat. Myslím, že chceme, aby se dvojité závody od ostaních odlišovaly.”

Podle šéfa týmu BMW Rogera Griffithse je škoda, že se o větší variabilitě útočného módu začalo jednat až po podniku v ulicích Brooklynu. “Upřímně, jsme byli trochu zklamaní, že jsme museli s variacemi čekat až do New Yorku. Celá věc se začala projednávat už před pátou sezonou a vždy byly ve hře vícečetné aktivace, nejen dvě. Myslím si, že v této sezoně jich bude víc,” doufá ve změnu Griffiths v rozhovoru s e-racing365.com. “Myslím si, že dvojité závody jsou pro jejich střídání přirozeným místem.”

Pochopitelně se najdou i odpůrci této změny, a to především televizní produkce, podle které by mohlo být střídání počtu aktivací pro diváky matoucí. S tím souhlasí dokonce i Elkins: “Mohlo by to být matoucí. Ale opět nejde jen o týmy, nýbrž také z větší perspektivy o fanoušky a diváky. Odpověď na tuto otázku momentálně neznáme. Ještě jsme o tom nerozhodli.”