Frijns a Muller budou závodit pro ABT

Robin Frijns a Nico Muller budou v příští sezóně jezdit za tým ABT Formula E.

ABT opustil šampionát s výrobním partnerem Audi na konci roku 2020-21, ale vrátí se do formule E pro sezónu 2022-23, začátkem éry Gen3 s pohonnými jednotkami Mahindra.

Tým se rozhodl pro zkušenosti ve své jezdecké sestavě, Frijns opouští tým Envision po čtyřech letech v britském týmu, zatímco Muller se také vrací do formule E, když předtím jezdil za Dragon.

Oba jezdci závodili za ABT v DTM a v roce 2020 tam byli týmovými kolegy za volantem Audi RS5 Class 1.

Frijns skončil sedmý v pořadí formule E 2021-22, ale těsně před tím získal své první vítězství v čistě elektrické sérii.

„Tým ABT a Nica znám z DTM, kde jsme měli v týmu skvělou atmosféru a byli jsme velmi úspěšní,” řekl Frijns.

„Přesně tak chceme ve formuli E pokračovat. Pro nás všechny je to samozřejmě velký krok a budeme se muset hodně učit a také rychle. Ale mám plnou důvěru v tým ABT, který způsobil rozruch v každé závodní sérii ve své historii. Je skvělé být toho znovu součástí.”

Muller se připojil k týmu Dragon pro sezónu 2019-20 a zůstal s týmem i pro následující sezónu, kde získal pozoruhodně druhé místo v bizarní Valencii E-Prix.

V sezóně 2020-21 opustil americký tým, aby se soustředil na DTM, přičemž ho nahradil Joel Eriksson.

V současné době závodí v týmu Rosberg v DTM a Muller spojil své úsilí s programem LMP2 s Vector Sport ve světovém šampionátu vytrvalostních závodů FIA.

„Po našich skvělých letech společně v DTM se opravdu těším na tuto novou kapitolu s ABT a na svůj návrat do formule E,” řekl Muller.

„Závodím také společně s Robinem, se kterým jsem si prostě užil skvělý čas na trati i mimo ni – myslím, že se sešlo několik dobrých ingrediencí, které nás postaví do dobré pozice pro tuto novou výzvu.”