Frijns si při nehodě v Mexiku zlomil zápěstí

Pilot týmu Abt narazil do zadní části jezdce Nissanu Nata v šikaně 10. zatáčky, nakonec se zastavil ve zdi, aby přivolal první Safety Car závodu.

Frijns byl převezen do nemocnice, kde vyšlo najevo, že si v důsledku nárazu zlomil levé zápěstí.

„Robin si zlomil levé zápěstí a bude muset podstoupit operaci zde v Mexiku,” stojí v prohlášení týmu Abt.

To ho pravděpodobně ponechá na střídačce pro dvojzápas v Saúdské Arábii, přičemž německý tým potřebuje náhradu pro kolo Diriyah za dva týdny.

Jezdec DTM Kelvin van der Linde je považován za předního závodníka, pokud by Frijns nemohl závodit, ačkoliv partner pohonných jednotek Mahindra má ve svých knihách jako rezervu vítěze závodu Formule 2 Jehana Daruvalu.

Frijnsovo zranění ještě více vrátí tým Abt zpět, protože šéf týmu Thomas Biermaier věří, že tým zaostává za svými konkurenty na startovním roštu „o šest až osm týdnů“.

Nizozemec byl během závodu vyšetřován kvůli podílu na kolizi s Natem, ale sportovní komisaři se rozhodli nepodniknout žádné další kroky, protože to považovali za závodní incident.

Nico Muller získal 14. místo v obtížném návratu do Formule E pro Abta, protože se po roce vrátil do seriálu pro start pravidel Gen3 – původně odešel s Audi.

Muller a Frijns byli týmovými kolegy v DTM tři roky s Abtem a řídili týmový stroj Audi RS5 podle starých předpisů třídy 1.