GAC Aion představuje soupeře pro Rimac Nevera

Čínský GAC Aion Hyper SSR je zbrusu nový elektrický hypercar, který slibuje výkon srovnatelný s nejrychlejšími EV na planetě, včetně nyní slavného Rimacu Nevera. Na první pohled to vypadá jako uvěřitelná snaha, má velkolepé dveře ve stylu Lamborghini a se silnějším pohonem všech kol 1225 koní zrychlí z klidu na 100 km/h za 1,9 sekundy.

Ve srovnání se zmíněným Rimacem je ale čínský vůz mnohonásobně levnější, verze s pohonem všech kol stojí těsně pod 1,7 milionu juanů, tedy zhruba 240 000 dolarů. Varianta s pohonem zadních kol (která je stále opravdu rychlá se sprintem za 2,3 sekundy) bude stát méně než 1,3 milionu juanů, nebo něco málo přes 180 000 dolarů, což se vzhledem ke vzhledu a výkonu zdá jako docela dobrý obchod.

Výrobce říká, že jsou připraveni začít někdy v roce 2023, ačkoli počet vozidel, která hodlá postavit, zatím nebyl potvrzen. Pravděpodobně půjde o poměrně maloobjemovou nabídku, ale pokud se společnosti podaří homologovat pro jiné trhy, neměl by mít problém najít kupce.

Jeho interiér vypadá vhodně pro výstřední hypercar, i když je ve srovnání s dražšími podobnými vozidly poměrně minimalistický a zdrženlivý. Volant má plochou horní a spodní část, řidič má k dispozici 8,8palcový digitální displej zobrazující základní informace a je zde 14,6palcový centrální displej, který je nakloněn směrem k řidiči, aby působil ještě sportovněji. Designéři také zvolili velmi nápadnou fialovou kůži nebo sedadla, volant, dveře a spodní část palubní desky naznačující, že bylo bráno v úvahu přizpůsobení.

Pro mnoho lidí, kteří si kupují drahá superauta, je konfigurace jejich vozidla tak, aby byla jedinečná a existovalo další podobné, nedílnou a důležitou součástí zážitku. Pokud má mít Aion Hyper SSR šanci uspět mimo Čínu, musí být skutečně schopen nabídnout široké spektrum personalizace, kterou kupující hledající vozidlo v tomto segmentu očekávají.