Gen2 EVO formule E možná nikdy nebude závodit

Aktualizace vozu formule E Gen2 EVO by mohla být zcela zrušena, protože šampionát pokračuje v hodnocení svého budoucího technického plánu uprostřed koronaviru.

Nové šasi mělo být zavedené pro sezónu 2020/21, ale bylo zpožděné o jeden rok během počátečních úsporných opatřeních zavedených v dubnu. Na posledních setkáních mezi FIA, formulí E a výrobci byla projednána možnost, že evoluce nakonec nebude vůbec použitá.

Tento návrh se setkal s pozitivním souhlasem většiny výrobců. Ve svých budoucích rozpočtových projektech chtějí týmy okamžitě snížit náklady. Třetí generace vozu má dorazit pro sezonu 2022/23, takže se zkrátka jednalo o “přechodnou” verzi.

Formula E CEO Jamie Reigle tvrdí, že je zde hodně variant, kterými se může šampionát vydat.

Myslím, že lidé dospěli k závěru, že když odložíme tento projekt o rok, tak bude muset fungovat následující dva nebo tři roky, a proto by byla třetí generace odložena. Může to být alternativa, jelikož je to jen jedna z možností.

Jsou zde alternativy které říkají, že Gen2 Evo příjde, ale muselo by zde být déle, takže by Gen3 přišla později. Poté zde máme scénář, že budeme chtít zapojit Gen3 a Gen2 Evo s kosmetickými úpravami nebude použito. Pokud budeme vývojem moci ušetřit, tak se budeme primárně soustředit na Gen3.

Takže je dost možné, že Gen2 EVO nespatří světlo světa, ale momentálně je těžké odhadovat, jak to celé skončí.”