GEOX Dragon potvrdil Nika Müllera

Na začátku září se objevila informace, že je Nico Müller hlavním kandidátem na sedačku vedle nováčka Brendona Hartleyho. Nyní je jasné, že Dragon půjde do nové sezony s kompletně novou jezdeckou sestavou, neboť ve čtvrtek dopoledne tým potvrdil Švýcarovo angažmá.

Pro 27letého závodníka to bude po šesti letech první sezona v monopostech. V roce 2013 získal ve Formuli Renault 3,5 dvě vítězství. Posléze přestoupil do německého šampionátu cestovních vozů, DTM, kde reprezentoval barvy Audi.

Nicméně za volantem vozu formule E nebude sedět poprvé, jelikož v předchozích dvou letech byl testovacím a rezervním jezdcem Audi.

“Už jsem se setkal a pracoval s valnou částí týmu. Je to extrémně motivovaná skupina závodníků,” popisuje Müller, který na sebe upoutal pozornost především svou rychlostí v rámci nováčkovských testů v Marrakéši. “Prokázali svou schopnost vyhrávat závody a bojovat o pódiová umístění. Dokázali to před tím a budeme se o to snažit i v šesté sezoně.”

Zároveň si ale uvědomuje, že prosadit se nebude vůbec jednoduché, protože startovní pole formule E je extrémně silné. “Ale týmu velmi věřím. Máme kompaktní strukturu a všichni jsou do projektu plně zapojeni, takže společně budeme schopni se rychle posunout a optimalizovat balíček Penske Autosport.”

“Miluji závodění ve městech a těším se, až budu poměřovat síly s těmi nejlepšími. Formule E je obzvlášť náročná, zejména pro nováčka. Myslím si, že je před námi extrémně napínavý ročník.”

Vlastník stáje Geox Dragon a Penske Autosport Jay Penskev oficiálním prohlášení označil rodáka z Thunu za “nelítostného závodníka”.

Tým Jezdec Jezdec
Audi Sport ABT Schaeffler Lucas di Grassi Daniel Abt
DS Techeetah Jean-Eric Vergne Antonio Félix da Costa
BMW i Andretti Motorsport Maximilian Günther Alexander Sims
Envision Virgin Racing Sam Bird Robin Frijns
Geox Dragon Nico Müller Brendon Hartley
Mercedes EQ Formula E Team Nyck de Vries Stoffel Vandoorne
Mahindra Pascal Wehrlein Jerome d’Ambrosio
NIO Formula E Team Tom Dillmann Oliver Turvey
Nissan e.dams Sebastien Buemi Oliver Rowland
Panasonic Jaguar Racing Mitch Evans Alex Lynn / Harry Tincknell / Paul di Resta / Anthony Davidson
Venturi Formula E Team Edoardo Mortara Felipe Massa
Porsche Neel Jani André Lotterer