Glock je Formulí E fascinován: Třeba jednou dostanu možnost testovat

Timo Glock má s monoposty bohaté zkušenosti, jelikož prošel šampionáty jako GP2 či ChampCar a závodil také v královně motorsportu, Formuli 1. V současnosti startuje v německém šampionátu cestovních vozů DTM pro mnichovskou automobilku BMW.

Němec přiznal, že by se nebránil ani angažmá v elektrické formulové sérii.”Zajímá mě to. Vždy ji sleduji. Musíme ale počkat, kterým směrem se v dalších letech bude ubírat. Jsem zvědavý, co se stane, když teď vstoupí všichni ti výrobci,” uvedl Glock v rozhovoru pro Motorsport-Total.com. Němec tím naráží na fakt, že startovní rošt rozšíří přední německé automobilky Porsche a Mercedes. Jestliže by jej oslovil některý z týmů, aby se s nimi zúčastnil testů, tak by rozhodně neodmítl: “Možná jednou dostanu šanci auto otestovat.”

Přesto, že ho Formule E oslovila, tak co se týká elektrifikace ostatních šampionátů, tak tam je spíše proti. “V určitých oblastech si to dokáži představit. Pro krátké rozjížďky v rallycrossu je to samozřejmě předurčené. DTM? Netuším, jestli je to správná cesta, co se týká závodů.”

Pro mnoho fanoušků je zvuk motorů velmi důležitý, a ten se skrze elektrifikaci logicky vytratí. Právě tato skutečnost by pak zaručeně celému šampionátu ublížila. “Je jedno, koho se na tribuně zeptáte. Každý vám řekne, že ten zvuk je bombastický! To je to, co lidi přitahuje. Stejně to je i ve Formuli 1: Každý oplakává osmiválcové a desetiválcové motory,” uzavřel Glock.