GM původně zavřenou továrnu otevřelo a bude v ní vyrábět elektromobily

Poté, co byl určen k uzavření, montážní závod Detroit-Hamtramck společnosti General Motors se vrací s novým posláním – vyrábět výhradně elektrické vozidla. Nová továrna se bude jmenovat Factory Zero.

Továrna postaví nový elektrický GMC Hummer EV koncem příštího roku. Očekává se také výroba Cruise Origin, samočinného elektrického vozidla navrženého společnostmi GM a Honda.

Továrna měla být uzavřena v rámci masivní restrukturalizace společnosti, ale byla zachráněna po jednáních s odborovou organizací United Auto Workers během loňských stávek. Factory Zero nakonec zaměstná asi 2 200 pracovníků. Začátkem letošního roku společnost GM oznámila, že investuje 2,2 miliardy amerických dolarů do továrny na přestavbu a modernizaci, aby mohla být použita k výrobě elektrických vozidel.

Továrna byla také rekonstruována, aby se minimalizoval její dopad na životní prostředí. Během stavebních prací byl použit odpadní beton na stavbu vozovek. Nová továrna bude také recyklovat dešťovou vodu pro použití v chladicích věžích a systémech hašení požáru.

Factory Zero bude mít solární přístřešek pro auto o výkonu 30 kilowattů a 516 kilowattů solárních panelů na zemi. Na místě je také stanoviště divoké zvěře o rozloze 16,5 akrů, které je domovem lišek, divokých krůt a motýlů. GM ztrojnásobuje velikost své sítě rychlonabíjení EV a ztrojnásobuje velikost své sítě rychlonabíjení EV.