Guttiérez druhým rezervním a vývojovým jezdcem Mercedesu

Esteban Guttiérez se po dvouleté pauze vrací do kolotoče formule E. Bude zastávat funkci rezrvního a vývojového pilota nově příchozího týmu Mercedes-Benz EQ. Jeho angažmá však není žádným překvapením. Kromě toho, že je testovacím jezdcem týmu Stříbrných šípů ve formuli 1, tak již v srpnu absolvoval soukromé testy stáje na Mallorce.

Další kandidát na sedačku u Mercedesu: Gutiérrez odjel kompletní závodní simulaci

“Jsem velmi rád, že mohu pokračovat v rodině Mercedes-Benz ve své roli coby rezervní vývojový jezdec ve formuli E,” těší Mexičana, který není v šampionátu elektrických formulí žádným zelenáčem. V sezoně 2016/17 odjel tři závody s týmem Techeetah, přičemž jeho nejlepším výsledkem bylo osmé místo v úzkých uličkách monackého knížectví. “Chtěl bych poděkovat týmu za příležitost zahájit s ním novou a vzrušující kapilotu.”

Pro německou stáj bude nadcházející sezona bez pochyby obrovskou výzvou, neboť se očekává, že bude startovní ple extrémně vyrovnané. Proto Mercedes nechce nic podcenit a do svého kádru nabírají kvalitní piloty. Guttiérez bude pomáhat týmu společně s druhým rezervním a vývojovým pilotem Garym Paffetem.

“V naší debutové sezoně na nás čeká množství výzev. O to více mě těší, že jsme v podobě Estebana získali do týmu dalšího zkušeného pilota. Esteban odvedl při testech na Mallorce  velmi dobrou práci a do našeho týmu se perfektně začlenil,” okomentoval nový přírůstek do týmu šéf Mercedesu Ian James.

James dále připomíná, že jej angažovali zejména kvůli bohatým zkušenostem z jiných závodních sérií. Osmadvacetiletého rodáka z Monterrey jsme mohli evidovat v sezónách 2013. 2014 a 2016 v barvách týmů Sauber a Haas a v roce 2017 také odjel několik závodů v zámořské sérii IndyCar. “Jsme přesvědčni, že nás bude společně s Garym velmi podporovat při úkolech, které na nás v premiérové sezoně čekají,” dodal 42letý Brit, jehož slova cituje portál e-formel.de.